KAIP GAZELĖ

Jau netrukus Vilniaus gatves sudrebins didžiausias bėgimo renginys – Danske Bank maratonas. Susitiksime starte? Aišku, varžybos – rimtas reikalas. Nors įrodyti sau ir kitiems, kad gali įveikti tokią solidžią distanciją skamba viliojančiai, prieš keliant sau aukštus tikslus reikėtų rimtai įvertinti galimybes. Nes viena nuotrauka prie finišo linijos Instagram’e neatpirks traumų rizikos ir skaudančių kojų, dėl kurių vėliau į bėgimo batelius negalėsi net pažiūrėti.

Bet jei jau apsisprendei dalyvauti (nesvarbu, tai bus maratonas, Rimi pusmaratonis, 10km ar dar mažesnė Rimi 4,2km šeimos bėgimo distancija), reikia susiimti ir rimtai tam pasiruošti. Todėl pasidalinsiu su Tavimi keliomis pagrindinėmis pasiruošimo idėjomis, kurių pati laikausi, kad jau rugsėjo 10-tą būtum kaip gazelė.

– 10% taisyklė. Kad organizmas spėtų priprasti ir adaptuotis prie pokyčių, savo fizinį krūvį didink ne daugiau, kaip 10% per savaitę. Tai reiškia, kad jei paprastai per septynias dienas nubėgdavai po 20km, sekančią savaitę bėk ne daugiau, nei 22 kilometrus. Taip neims nieko skaudėti ir pajusi, kaip imi stiprėti pamažu, bet užtikrintai.

– Svarbusis apšilimas. Prieš bet kokią treniruotę pirmiausia gerai apšilk – pasukinėk visus sąnarius, lengvai ištempk dar sustingusius raumenis, pasivaikščiok. Žinau, kad norėsis taupyti laiką ir iš kart pulti prakaituoti, bet prisimink, kad visi profesionalūs sportininkai apšilimo nepraleidžia, tad nepraleisk ir tu.

– Bėk lėtai. Kad ir kaip norėtum palenktyniauti su drauge arba patikrinti, kaip greitai kojos neša, nedaryk to. Kad sustiprėtų tavo širdis, o plaučiai išmoktų gerai atlikti savo darbą, kol tu bėgi, privalai palaikyti mažą tempą. Maždaug tokį, kad galėtum šnekučiuotis su greta bėgančiu žmogumi. Patikėk, tai ne tik organizmui naudinga, bet dar ir smagu, nes gali pasiplepėti net ir sportuodama.

– Bėk su šypsena. Nes juk sportas, tai malonumas. Ne veltui sportuojant gaminasi laimės hormonas – endorfinas. Todėl nepriimk kiekvienos treniruotės labai rimtai ir tiesiog pasilinksmink!

– Nepamiršk sveikai maitintis. Subalansuota mityba svarbi kiekvienam, o ypač, kai imi intensyviau sportuoti. Tau juk reikia daugiau energijos, kurios kūnas gauna iš tinkamo maisto. Prisimeni, anksčiau minėjau, kad Rimi parduotuvės dabar žymi sveikuosius maisto produktus #rinkissveikiau ženklu? Taip daug lengviau atsirinkti, kokius produktus dėti į krepšelį po treniruotės.