LAIKAS SAU | TOLI BĖGTI NEREIKIA

Manau sutiksi su manimi, kad šiandien gyvenimo tempas – beprotiškas ir mums nuolat viskam trūksta laiko. Mes visur be paliovos lekiame ir skubame, o sustoti, pasimėgauti dabartimi ir pabūti tiesiog su savimi nespėjame. Bet galvoju, kad vis tik turėtume nepasiduoti skubėjimui, stresui ir pirmiausia neužmiršti savęs.

Kadangi šiuo metu turiu nemažai darbų su knyga (ją jau galima įsigyti knygynuose ir internetu) – “pabėgti” toliau ir ilgesniam laikui tokios prabangos leisti sau negaliu. Todėl ieškojau rojaus kampelio arčiau Vilniaus. Norėjosi ne tik pailsėti, bet ir pasistiprinti, pasilepinti masažo ir SPA malonumais, kad pasikrovusi energijos galėčiau susitikti su Tavimi (pažadu jau greitai sužinosi, kur, kaip ir kas). Nes poilsis + sveikatingumas = šiuolaikinis požiūris į laisvalaikį!

O dabar apie tuos malonumus. Tik valanda laiko nuo Vilniaus – ir tu tikrai patenki į rojų. Mano atradimas – “Vytautas mineral SPA”. Mane sužavėjo SPA ir gydomųjų procedūrų įvairovė: limfodrenažas, povandeninis masažas, rankų parafininis įvyniojimas, purvo ir vonių terapijos, procedūros veidui, kūnui, ritualai moterims ir vyrams (visų net nespėjau išbandyti, dėl to žinau, kad dar tikrai čia grįšiu), tobulas baseinas, pirtys, dėmesingas aptarnavimas, nuostabus, stilingas ir erdvus kambarys, gražiausia kada nors matyta skaitykla, skanus maistas ir grynas oras! Aišku, baseinas ir pirtys gal ir nieko nenustebins. Tačiau pasakosiu, kas mane tikrai nustebino.

Pirmiausia, Birštone daug gręžinių, bet būtent “Vytautas mineral SPA” kompleksas stovi ant mineralinio vandens “aukso gyslos„. Tik atvažiavusi paragavau jų unikalaus mineralinio vandens, kuriame daugiau nei 70 skirtingų mineralų. Jis super turbo greičiu atstato ir sureguliuoja žmogaus skysčių balansą ir pripildo reikiamais mineralais visą organizmą! Kitas toks panašios sudėties ir naudingumo žmogaus sveikatai mineralinis vanduo yra tik Negyvojoje jūroje.

Vėliau meilė iš pirmo žvilgsnio buvo kambariui. Kai atidariau duris, prisiekiu – tikrai nepatikėjau, kad čia viešbutis. Liuksas su išskirtiniu interjeru ir net bio-židiniu tikrai užbūrė. Norėjosi fotografuoti kiekvieną jo kampą! Taip stilinga ir jauku…

Nekantravau išbandyti čia siūlomas procedūras. Labiausiai – pavadinimu “Rankų SPA”. Galvojau “nebus nieko ypatingo, pamasažuos, paglostys rankas ir tiek”. Bet smarkiai klydau. Tai viena įdomiausių procedūrų, kokias esu turėjus! Netikėjau, kad rankų SPA gali taip atpalaiduoti visą kūną… Keisčiausias dalykas ir iki šiol patirtas jausmas – įkišti rankas tarsi į vašką, tiksliau į parafino vonelę. Iš pradžių labai labai karšta, o vėliau jauti tik malonią šilumą.

Kaip paaiškino specialistė, tokiu būdų rankose atsiveria poros, išeina visi toksinai ir rankų oda intensyviai drėkinama. Tačiau rankų spa nesibaigia ties rankomis – taip pat laukė ir galvos masažas, ir net lengva pėdų stimuliacija (prisiekiu, paskutinis akcentas, kurio reikėjo iki visiškos euforijos).

Vėliau buvo eilė povendeniniam masažui. Manęs laukė speciali vonia, pripildyta gėlo vandens. Tai toks ypatingas masažas, kuris pasiekia giliausius raumenis (pasirodo, su rankomis masažuojant tiek pasiekti neįmanoma). Vandenyje kūnas tampa lengvesnis, pasiekiama savotiška nesvarbumo būsena, o tai puikiai atpalaiduoja raumenis (ir galiu tik garantuoti, kad TIKRAI atpalaiduoja).

Procedūros metu didžiulė šilto vandens srovė keliauja per kūną (limfos tekėjimo kryptimi) ir maloniai vibruoja visą kūną. Jausmas – nerealus! O nauda 100% – stangrėja oda, mažėja skausmai, pagerėja kraujo ir limfos apytaka.

Taip pat išbandžiau ir mylimiausią pėdų masažą – čia mano silpnoji vieta. Kur tik nuvažiuoju, visada stengiuosi juo pasimėgauti… Tiesiog D I E V I Š K A I malonu. Negaliu nepaminėt ir gydomojo nugaros masažo. Pasirodo, viena kūno pusė labiau įtempta nei kita ir būtinai turiu stiprinti juosmens dalį (ačiū meistrei, kad ne tik masažavo, bet ir nemažai papasakojo, kaip ir kas pas mane ten vyksta su ta nugara). Vis tik mano didžiausias atradimas – “Vytautas mineral SPA” kineziterapeutas.

Tai profesionalus triatlonininkas Daniel Lima, kuris nuolat dirba su sportininkais ir olipmiečiais: bėgikais, triatlonininkais, regbio žaidėjais. Tiesa, Daniel yra iš Portugalijos ir tik visai neseniai atvyko gyventi į Lietuvą. Specialiais individualiai taikomais masažais jis žmones net iš invalido vežimėlių pakelia! Įdomus faktas (kuriuo vos patikėjau) – Daniel pats 2 metus sėdėjo invalido vežimėlyje… Kai jam buvo 17 metų jis pateko į avariją. Tačiau sėkmingai pasveiko ir dabar padeda kitiems. Patikėk manim, jo rankos daro stebuklus!

Man aktualiausia buvo kaklo/sprando ir nugaros (juosmens) skausmai. Nuo ilgo sėdėjimo palinkus prie kompiuterio nugarą paskausta, be to ir treniruočių tipui pasikeitus (dabar sporto salėje daugiau dirbu su svoriais, nes noriu, kad kūnas įgautų šiek tiek daugiau tonuso, bet kartu nepamirštu ir bokso treniruočių) kūnas manęs jau reikalavo atpalaidavimo. Apskritai, manau, kad dėmesys ir meilė kūnui, rūpinimasis juo, kai dar nejauti stipraus skausmo yra labai svarbu.

Nepatikėjau, bet po 30 minučių Daniel rankų magijos – jokios įtampos ar skausmo pečių ir juosmens srityje (Daniel, ačiū Tau!!!)! Be to, kartu turėjom ir TRX diržų treniruotę, po kurios supratau, kuri mano kūno pusė stipresnė (pasirodo, kad dešinė). Gavau ir asmeninę programą, kaip sustiprinti juosmens dalį, kad iš viso nebebūtų skausmų. Bet žinau, kad dar ne kartą apsilankysiu pas Daniel ir dar tėvus būtinai čia atvešiu.

Tai taip atrodė mano 3 nuostabios dienos čia. Pailsėjau taip, lyg būčiau geras dvi savaitės sau leidusi pabėgti nuo visko. Kitaip sakant, ieškant kokybiško poilsio nereikia skristi į prabangius užsienio kurortus. Užtenka nuvažiuoti vos keliasdešimt kilometrų.

Nuo šiol man tai vienareikšmiškai mylimiausia, stilingiausia SPA ir sveikatingumo vieta Lietuvoje!