FISH TIME

Kažkodėl man visada atrodė, kad skaniai paruošti žuvį ir ją iškepti yra labai sunku. Na praktiškai neįmanoma (bent jau man). Nežinau aš nei ten tų ypatingų marinatų, nei padažų nenaudoju. Vienintelė žuvis, kurią iki šiol pripažinau buvo lašiša. Kitos man galėjo ir neegzistuoti…

Na gerai, negalėjo. Nes mano šeimoje – tėtis tas žmogus, kuri moka elgtis su žuvimi – ne tik ją pagauti, išdarinėti, bet dar ir taip paruošti, kad pirštus apsilaižyti galima. Bet su šia žuvimi istorija truputį kitokia.

Nes šituos karpius pagavo ne tėtis, o mano mama! Tai vien todėl aš būtinai užsispyriau skaniai ją iškepti ir pasigardžiuodama suvalgyti. Pradėjau domėtis, kaip tinkamai ją paruošti…

Bet viskas baigėsi tuo, kad kelios valandos prieš ją kepant – aš tik pamarinavau citrinos sultimis, pipirais, kitais džiovintų daržovių prieskoniais, o prieš šaunant į orkaitę – šalia papjausčiau morkų ir sudėjau keletą skiltelių česnako.

Tai va iš tokio “super sudėtingo” marinato gavosi stebuklingai skani žuvis (mano mielas gali patvirtinti). Nežinau, ar dėl to, kad tai mamos pagauta ir įteikta man su didžiule meile žuvis, o gal dėl to, kad iš tikrųjų ta žuvis nėra jau tokia pretenzinga? Kad ir kuris variantas būtų – dabar mano virtuvėje karaliauja ne tik mėgstama lašiša, bet ir kitokios žuvys!

Todėl gamink ir eksperimentuok! Nes net neįsivaizduoji, koks neatrastas skonių pasaulis tavęs laukia.