PASIRUOŠIMAS KELIONEI Į AZIJĄ | MAISTAS

Toliau ruošiuosi kelionei! Šiandien didžiausias dėmesys skirtas maistui. Nors ne tik šiandien, o visada didžiausią dėmesį skiriu maistui. Mano mitybos rėžimas yra itin griežtas. Kai sakau mitybos rėžimas, turiu omeny valgymų skaičių per dieną ir intervalą tarp jų. Todėl aš visada rūpinuosi, kad bent riešutų rankinej turėčiau ir laiku spėčiau pavalgyti.

Maistu lygiai taip pat žadu rūpintis ir būdama Kinijoje (kiek tą leis mano galimybės), kad netektų badauti dėl to, kad nebus KADA ir KĄ pavalgyti (mamyte, nesijaudink, tikrai pažadu valgyti). Todėl ši bagažo turinio dalis man, matyt, yra pati atsakingiausia ir tuo pačiu sudėtingiausia.

Bent jau kelionės pradžioje, noriu pasirūpinti, jog turėčiau tinkamų produktų ir nereiktų atvykus sukti galvos ir stresuoti “KĄ VALGYTI???” nes tam laiko tikrai neturėsiu. Ir prašau tik nesakykit “viską rasi ten”, “kam čia vežiesi”, “nuspirksi, kai nuvažiuosi”, “nepirk nieko čia, ten rasi įdomesnių produktų” ir panašiai. Nes noriu priminti, kad važiuoju DIRBTI, o ne atostogauti. Paieškoms laiko nebus.

Pirmiausia mano maisto “MUST HAVE” sąraše yra juodieji ryžiai, kvinoja, taip pat grikiai ir perlinės kruopos (nuotraukoje nesimato). Vien todėl, kad ramiai galėsiu išgyventi pirmą savaitę su šiais produktais (bus patogu neštis į darbą pasigaminus namuose ir pan.), o gal ir ilgiau. Nesu tikra ar, pavyzdžiui, grikių rasiu ten pirkti. Labai tikiuosi, kad rasiu, nes tai vienas pagrindinių mano mitybos produktų. Be to, esu rami, nes žinau, kad su tokiais produktais jausiuosi soti ilgesnį laiką.

Kitas mano “MUST HAVE” yra duoniukai, kurie išgelbės mane visada, jei tik pajausiu alkį (ypač patogūs nešiotis). Jų turiu pasiruošusi net kelių rūšių. Taip pat mano mylimos sėlenos, kurias puikiai panaudosiu jorgutams, kokteiliais, bananiniams blyniukams ir t.t. Imu kviečių ir rugių sėlenas. Didelis + tas, kad jos ypatingai lengvos, bet be galo maistingos (o man vitaminų visi šaltiniai tenai tiks!). O ir daug vietos lagamine neužims.

 Taip pat imu alyvuogių aliejų, prieskonius (tokius, kuriuose nėra nei cukraus, nei druskos). Taip pat 100% pomidoru pastos. Ja mėgstu skaninti ir keptą kiaušinį, ir grikius, ir ryžius. Na ir saulej džiovintų pomidorų pasiimu – mano mylimiausi! Tiks kaip patiekalo dalis su kruopom.

Kaip sakiau riešutai visada mano rankinėje! Bent jau pirmomis dienomis noriu būti tikra, kad juos ir kitas mėgstamas sėklas turėsiu su savimi.

IMG_8644.JPG

Žolelių arbata, batonėliai ir kava – BŪTINAI keliauja į mano lagaminą! Tiesa, dėl kavos… Man labai patiko vieno mano pažįstamo man pasakyti žodžiai: “Būtinai su savimi pasiimk geros kavos, nes nežinai ar ten rasi, o ir eksperimentuoti gal nelabai norėsi. Pasiimk tokią, kuri primintų Lietuvos skonį”. Tai va ir galvoju, kad būtinai turiu pasiimti tokią, kurią labiausiai mėgstu ir geriu čia, Lietuvoje.

IMG_8645.JPG

O dabar mano praktiškiausias ir skaniausias sprendimas šiai kelionei! Kaip sakiau, tinkamo maisto pasirinkimas važiuojant į Kiniją man tapo ir gan sudėtingas. Ilgai sukau galvą, ką reiks daryti, kai pavalgyti tiesiog nespėsiu ir nebus kada.

Aš nesu iš tų modelių, kuris geriau nepavalgysi (ale dėl figūros). Jei galima rinktis, visada rinkiuosi pavalgyti. Ir todėl, kad to reikalauja mano mityba (nes esu linkusi į apvalumus, todėl geriau valgyti reguliariai), ir todėl, kad man reikalinga energija darbui, o tuščiu skrandžiu aš jos tikrai neturėsiu.

Nurtiless kokteiliai – puikus sprendimas vietoj maisto. Šiuose kokteiliuose gausu baltymų, angliavandenių, skaidulų, vitaminų ir visokio kitokio gėrio! Juos galima maišyt tiesiog su vandeniu arba kokiu augalinės kilmės pienu (sojos, ryžiu, migdolų ir pan.). Dėl sotumo ir įvairovės dar galima pridėti sėlenų (kaip matėte būtent jas aš vežiuosi), kokoso drožlių, chia sėklų ir visokių kitokių skanumų. Be to, Nutriless yra ir vištienos skonio! Tik jau šiuos miltelius reikia maišyti su karštu vandeniu. Puikiai tiks sriubai, į kurią galėsiu dar ir daržovių įsidėti!

Tai yra super geras dalykas! Kartu vežuosi ir plaktuvę, kurią galiu visur nešiotis su savimi. Vadinasi visur turėsiu galimybę tam tikra prasme pavalgyti tada, kada man reikės ir nebadauti.

Kol kas mano maisto dalis atrodo taip. Labai lauksiu Jūsų patarimų, ką dar turėčiau pasiimti su savimi! Rekomendacijos visada ir labai laukiamos!

Kitą savaitę PASIRUOŠIMAS KELIONEI Į AZIJĄ | PART III pasakosiu, ką ketinu su savimi pasiimti iš kitų daiktų (drabužių, sportinio inventoriaus). Taip pat galvoju padaryti atskirą įrašą apie tai, kas kartu keliaus į lėktuvą rankianime bagaže, kokius vaistus pasiimsiu. O galbūt turite dar minčių mano kelionės turinio kūrimui ir norite, jog kažkuo pasidalinčiau!

Iki greito!

S.