KEPTOS KREVETĖS IR KITOS GĖRYBĖS

IMG_1577

Šiandien mano lėkštėje – keptos krevetės su šparagais, cukinija ir saldžiąja bulve. Man ypač patinka pastaroji daržovė dar kitaip vadinama valgomuoju batatu. Ją ruošiu ir kaip garnyrą ir kaip pagrindinį patiekalą. Tai visiška mano virtuvės SUPER ŽVAIGŽDĖ.

Saldžioji bulvė stiprina imunitetą, gerina regėjimą, yra puiki antioksidantė, reguliuoja cukraus kiekį kraujyje. Joje gausu įvairių vitaminų, skaidulų, be to ji gerina virškinimą. Žodžiu, vien tik +! O dar ir kaip skanu…

Kažkada esu pajuokavusi, kad šitą daržovę angliškai galima pavadinti “pumpcarrotato” – čia toks trijų žodžių junginys gaunasi. Labai įdomu! Nes man savo skoniu batatas primena lyg tai moliūgą (pumpkin), lyg tai morką (carrot), lyg tai bulvę (potato). Tai va ir gaunasi “pumpcarrotato”.

O dabar daugiau apie receptą!

IMG_1579

Jums reikės:

-2 saujų šparagų (gali būti ir šaldyti)

– 1/3 saldžiosios bulvės (aš jos nelupu)

– 1/3 cukinijos

– Sauja kuskuso

– Sauja šaldytų (arba šviežių) krevečių

– 1 kiaušinis

– Karis

– Kietasis sūris

Pirmiausia paruoškite kepimo skardą – išklokite ją kepimo popieriumi arba alyvuogių aliejumi. Ant jos išdėkite pjaustytą grežinėliais cukiniją, saldžiąją bulvę ir šparagus. Kepkite 180 laipsnių temperatūroje apie 20 – 30 minučių. Keptuvėje pakepinkite krevetes kartu su kariu, tuomet įmuškite 1 kiaušinį, viską sumaišykite ir pakepkite dar 5 minutes. Dubenyje suberkite kuskuso kruopas ir užvirę vandenį užpilkite ant jų (pagal instrukciją) ir palaikykite 10 minučių, kol kruopos išbrings ir bus tinkamos valgyti.  Viską patiekite lėkštejė, kol dar šilta, o jei patinka ant viršaus apibarstykite kietąjį sūrį.