MANO PUSRYČIAI | BANANINIAI BLYNELIAI

IMG_2004

Toliau tęsiu rubriką MANO PUSRYČIAI ir siūlau šį ketvirtadienio rytą šiek tiek pasisaldinti ir išsikepti blynų! Bet ne miltinių su skania mamos uogiene, o sveikuoliškų! Tik nenusiminkit, nes jie irgi laaaabai skanūs.

Juk kaip ir žadėjau ankstesniame įraše – esminiai faktoriai mano siūlomų pusryčių receptuose – sveikumas, greitumas ir paruošimo lengvumas! Tiesiog mano pagalba Jums, jei stringate su idėjomis.

Šie blynai yra pagaminti tik iš kiaušinio ir banano. Jokios apgaulės!! Tai puikūs pusryčiai vienam žmogui. Užtruksite apie 10 minučių!

Galiu prisipažinti, kad bananas – vienas pagrindinių mano maisto raciono dalyvių. Bet mano lėkštėje jis atsiranda ne šiaip sau. Taip, jis labai skanus. Ir taip, jis turi daug kalorijų (net apie 90 kcal). Tačiau jo nauda kur kas didesnė, nei kalorijų skaičius jame! Bananai yra vitaminų atominė bomba!

Jie yra puikus energijos šaltinis, todėl ypač tinka rytui. O jei dar žinote, kad laukia sunki diena, vadinasi bananai “must eat”! Taip pat bananai puikus kalcio šaltinis, kuris būtinas mūsų kaulams ir dantims. Juose pilna ir vitamino B (čia aktualiau jei Jums kartais traukia raumenų mėšlungį).

IR DAR! Bananuose gausu amino rūgšties triptofano (???). Jei paprasčiau, tai čia toks dalykas, kurio dėka organizme skatinamas serotonino gaminimas – laimės hormono. Kas gali būti geriau?

Žodžiu, aš bananus d-i-e-v-i-n-u.

IMG_2001

Reikalingi ingredientai bananiniams blynams:

– 1 vidutinis luptas bananas

– 1 kiaušinis

– Šiek tiek cinamono

– Šiek tiek kokosų aliejaus

– Pagardinimui (ko tik širdis geidžia): sėklos, riešutai, jogurtas

Dubenyje su šakute sutriname bananą. Kitame dubenyje suplakame kiaušinį taip, kad kiaušinio trinys ir baltymas visiškai susimaišytų. Tada viską supilame ant trinto banano ir į tešlą įberiame cinamono. Tada įkaitiname keptuvę su šiek tiek kokosų aliejaus ir dedame po maždaug vieną šaukštą tešlos į keptuvę. Kepame kol blyneliai gražiai paruduos.

Šitie blyneliai skaniausi tada, kai yra dar šilti. Patiekti galite su medumi, žemės riešutų sviestu, šviežiais vaisiais ar bet kuo kitu, kas Jums labiausiai patinka.

IMG_1999

Prie tokių nuostabių pusryčių nepamirškite gardžiausios rytinės espresso, skaniausios arbatos ar šviežiai spaustų sulčių! Nuotaika ir energija visai dienai garantuota!

Rūpinkitės savimi!!

S.