PUTPELIŲ SALOTOS

Meluoju! Nes ne putpelių, o jų kiaušinių salotos! Prisipažinsiu, anksčiau putpelių kiaušinių esu ragavusi tik pas močiutę kaime per Velykas prieš kokius 12 metų. Putpelių kiaušiniai kuo puikiausiai papuošdavo šventinį stalą, bet mažučių ir margų kiaušinių valgymas vykdavo be didelio entuziazmo. Man jie atrodė tiesiog keisti.

Bet šį kartą pagalvojau – reikia būtinai jų paragauti prieš visas šventes (kad neliktų tik puošmena ant stalo) ir dar kartą įvertinti (vis tik kokie jie skanūs!). Be to, visai neseniai perskaičiau, kad putpelių kiaušiniai net kelis kartus naudingesni nei vištų – turtingi B grupės vitaminais, geležimi, kaliu, vitaminu A ir visokiais kitokiais gėriais.

Iš šitų mažyčių kiaušinių galima drąsiai gaminti net kiaušinienę ar omletą! Pati dar nebandžiau, bet jau nekantrauju. Žinau, kad juos sveika gerti ir žalius – taip geriau pasisavinamos maistingos medžiagos!

Bet šiandien to nesiūlau. Noriu pasidalinti paprastu, bet maistingu salotų receptu, kuris tikiu, patiks ir tau! Matyt, man labiausiai patikęs dalykas – šitų kiaušinių virimo laikas: 3 minutės! Taip, būtent tiek laiko užteko, kad jie kietai išvirtų. Tai ko Tau reikės?

– 5 putpelių kiaušinių

– Mėgstamų salotų

– Kelių saujų špinatų

– 4 ridikėlių (jei mėgsti)

– Vyšninių pomidorų

– Sauja virtų lęšių

– Mėgstamų prieskonių (mano mėgstamiausi džiovintų daržovių – svogūnų, morkų, česnakų, paprikų, baziliko – prieskoniai)

– 1 šaukštas linų sėmenų aliejaus

– Keli lašai citrinos sulčių

 

Viską supjaustom, sumaišom ir gaunam labai maistingas ir gardžias salotas. Ir dabar galvoju… Po ilgo laiko putpelių kiaušiniai vėl puikiai papuoš mano Velykų stalą – tik šį kartą bus tikrai suvalgyti!

O ką Jūs gaminat iš putpelių kiaušinių?