SALIERŲ IR OBUOLIŲ SALOTOS

IMG_6886

Šios salotos puikus pasirinkimas pietums po visų švenčių ir apsivalgymų! Iš tiesų salierus pasirinkau neatsitiktinai. Dėl maistinių savybių salierai laikomi vieni vertingiausių prieskoninių kultūrų. Šiame augale gausu vitamino C, B grupės vitaminų, daug organinio kalio, kalcio ir fosforo, kurie sustiprina organizmą fizinio krūvio metu.

Taip pat salieruose yra tonizuojančių medžiagų, kurios gali apsaugoti organizmą nuo onkologinių ligų ir padeda normalizuoti organizmo medžiagų apykaitą. Tad mėgaukitės jais į sveikatą, atgaukite jėgas po švenčių maratono, pasitikite naujus metus neapsunkę ir būkite sveiki!!!

Tiesa, aš niekaip negaliu prisiversti valgyti vienų salierų nors tu ką… Man nepatinka jų kvapas, o ir skonis nelabai… Todėl vis sugalvoju, kaip juos “įkomponuoti” į savo gaminamus patiekalus, kad kuo mažiau juos jausčiau. Gaminant salotas į pagalbą ateina obuolys, kuris saliero skonį puikiai atsveria.

IMG_6885

Taigi, tonizuojančioms salotoms reikės:

– Dviejų salierų stiebų

– 1 nulupto obuolio

– Saujos razinų

– 90 g keptų krevečių

– Šlakelio tyro alyvuogių aliejaus

– 2 šaukštųi lieso jogurto

– Mėgstamų prieskonių (kaip visada, aš naudoju džiovintų daržovių prieskonius)

Užkaiskite keptuvę ir su šlakeliu tyro alyvuogių aliejaus ir pakepkite krevetes. Kol krevetės keps, susipjaustyti salierus ir obuolį, įdėti razinas, liesą jogurtą ir prieskonius. Keptas krevetes taip pat sudėti į salotas ir viską sumaišyti.

SKANAUS!!

S.