SPALVŲ FIESTA | KAI SVEIKAS MAISTAS NEREIKALAUJA DAUG LAIKO

img_9892

Vasara jau tuoj tuoj! O kai dienos šiltėja, bent jau manęs organizmas visada prašo lengvesnio maisto. Ir greičiau paruošiamo, nes norisi kuo daugiau būti gamtoje ir išnaudoti gero oro privalumus.

Todėl šiandien pietums siūlau spalvų fiestą. Viskas taip paprasta, greita ir skanu, kad garantuoju 100% – patiks ir tau!

img_9893

Iš tiesų, čia net nėra vieno teisingo recepto – kas gražu ir skanu, tą ir dedam į lėkštę. Šį kartą mano širdis (ir skrandis) priklauso avinžirniams, pomidorams (jau tuoj bus ir iš močiutės daržo!), salotoms (irgi tuoj bus šviežių ir traškių), kinrožės daigams, naminiams svogūnų laiškams ir petražolėms, avokadui ir panyrui (saldaus pieno sūris). Tokia spalvų ir vitaminų dozė labai tiks ne tik pietums, bet ir vakarienei.

Be to, avinžirniai mano atradimas! Kad sotu ir sveika manau nei sakyti nereikia. Jie gerina virškinimą, smegenų veiklą ir širdies darbą, stiprina imunitetą. Vien tik +, todėl avinžirniai jau kurį laiką yra mano mitybos dalis.

Avinžirniuose pilna mineralų, B grupės, P, A, E, C vitaminų, aminorūgščių ir taip reikalingos ląstelienos (ypač, jei nevalgai mėsos, avinžirniai puikiai ją kompensuojam nes turi augalinės kilmės baltymų).

Tik yra toks vienas minusas su tais avinžirniais… juos reikia mirkyti nuo 8 iki 12 valandų, paskui ilgai virti (apie 1,5h – bet geriausia verdant ragauti, kada skonis jau patinka). Todėl aš visada avinžirnius užmerkiu iš vakaro, kad kitą dieną man tik liktų juos išvirti.

Drąsiai gali susikurti savo spalvų fiestą pagal skonį ir nuotaiką – ir tam nebūtini avinžirniai. Gal šiandien tavo lėkštėje viskas bus vien žalia, o gal vien raudona? Pasidalink su manimi savo bandymais ir atradimais!