ŠVARUS ORGANIZMAS

IMG_2695

Photos by Artiom Pav / Make up by Darija Eden / Style by Kamile Bukauskaite

Švarus organizmas = puiki išvaizda, o svarbiausia gera sveikata.

Aš mėgstu tokias “švarias” dienas, nes išsivalius organizmą padailėja ne tik kūno linijos, bet ir mano nuotaika tampa giedresnė ir mintys šviesesnės! Žinokite, kad mūsų organizmas labai protingas, nors mums patiems dažnai pritrūksta proto jo neteršti.

Ir šios nuotraukos su saldumynais tik pokštas (tiesiog labai tiko šiai mano temai). Atsimenu, po fotosesijos stilistė tarė: “O dabar galime viską valgyti!” Ir žinote, kas nutiko? Aš išsitraukiau iš savo pietų krepšelio (kurį praktiškai visada turiu su savimi) juodųjų ryžių porciją ir suvalgiau dar skaniau nei būčiau suvalgius visus tuos keksiukus ir saldainius.

Nesvarbu kiek kenksmingų medžiagų privalgome ar prigeriame – organizmas visaip stengiasi tas blogybes nustumti kuo toliau nuo gyvybiškai svarbių organų, na pavyzdžiui širdies ar smegenų. Aišku, toksinai dažniausiai “patogiai įsitaiso” riebaliniame audinyje, padeda ir šalinimo organai, tačiau kai aprova yra didelė tokiu atveju vyrams auga pilvas, o moterims – klubai (ko mes beveik visos labiausiai ir bijome).

O kalbant apie sveikatą, kai atsiranda toksinų perteklius ima formuotis tulžies pūslės akmenys, kenčia inkstai, kraujyje padaugėja cholesterolio, silpnėja imuninė sistema, letėja medžiagų apykaita ir darosi visokie kitokie blogiai (atsiprašau, jei šiek tiek išgąsdinau, bet tai tiesa). Toksinai sutrikdo šarmų ir rūgščių pusiausvyrą organizme, o tai reiškia, kad pradedame jausti nuolatinį nuovargį, galvos skausmą, tampame irzlūs, mūsų oda nebe tokia skaisti. Kažkur tai matyta ir girdėta?

Tada turėtumėte žinoti, kad rūgštinę reakciją skatina mėsa, žuvis, kiaušiniai, saldumynai, ryžiai, miltiniai produktai, žemės riešutai, sūris, grietinėlė, uogos, koncervuoti vaisiai, cukurus (toks pats saldus, kaip ir šios nuotraukos) ar cukrumi saldintos sultys, gaivieji gėrimai, pienas ir t.t. O norėdami skatinti šarminę reakciją turėtume dažniau į savo maisto racioną įtraukti daržovių (net ir bulves), prieskoninių žalumynų, vaisių, šviežiai spaustų sulčių (apie jas esu anksčiau rašiusi), avižinių dribsnių, rauginto pieno produktų (ypač išrūgų ir pasukų).

IMG_0208-2

Puiki išeitis išvalyti organizmą – iškrovos dienos. Ir pavasaris tam puikus metas! Sakyčiau, jog tai senas ir laiko patikrintas organizmo valymo būdas. Jei žmogus neturi rimtų sveiktos sutrikimų kartą per savaitę galima paskirti tokiai dienai. Tokios iškrovos dienos svarbiausias akcentas yra skysčiai. Reiktų išgerti apie 2 – 3 l vandens (nors tokio kiekio aš paprastai tikrai neišgeriu, manau per daug apkraučiau inkstus) arba žolelių arbatos. Tokiu būdų organizmui lengviau pašalinti toksinus. Iškrovos dienų rūšių yra įvairiausių, jas tikrai galite lengvai rasti internete, svarbu pasirinkti tinkamiausią būtent sau. Bent jau man labiausiai patinka grikių iškrovos diena, arba kopūstų sriubos/troškinio + geriu kefyrą (0,5 l per dieną). Kam bus įdomu komentaruose parašykite, būtinai papsakosiu daugiau!

Be to, kad ir kokia stipri kavos mylėtoja būčiau, turiu pripažinti, jog kava taip pat rūgština organizmą, o žalioji arbata atvirščiai – šarmina. Tad  dažniau renkuosi arbatą, o ne kavą. Neapsigaukite ir per daug prakaituodami sporto salėje, nes pernelyg intensyvus sportas taip pat rūgština organizmą. Geriausia sportuoti saikingai, savo malonumui.

Informacijos daug, bet tikiuosi naudingos, linkiu padaryti savo išvadas. Tačiau žinokite, jog bet kokiu atveju mitybos ypročius reiktų keisti pamažu, kad organizmas nepajustų streso.

Pavasarį pasitikime žvalesni, energingesni ir sveikesni!

S.