TOBULAS DESERTAS | NAMINĖ GRANOLA

Blynai suvalgyti – žiema išvaryta! Sveikinu pagaliau sulaukus pavasario! O su juo ir daugiau saulės, ir šypsenų. Be to, už trijų mėnesių – vasarą.  Todėl jei dabar norėsis kažko lengvo, greito, sveiko ir saldaus –  turiu Tau ką pasiūlyti!

Pristatau karalienę granolą! Apskritai, granolą vadinčiau improvizacija. Ją kuo puikiausiai galima paruošti ir iš “likučių” (lavina kūrybiškumą, jau patikrinta) – ką randi virtuvės spintelėse tinkamo, tą ir naudoji granolai paruošti.

Todėl receptas, kurį tau tuoj pasiūlysiu tikrai dar ne galutinis – drąsiai eksperimentuok! Keisk riešutus, pridėk mylimų sėklų ar džiovintų vaisių ir dar man papasakok, kokius ingredientus rinkaisi.

Processed with VSCO with a6 presetProcessed with VSCO with a6 preset

Granola dar puiki tuo, kad vėliau ją gali supilti į uždarą indą ir turėti puikų užkandį kad ir visai savaitei. Vadinasi nereikia sukti galvos, ką valgysi. Granola labai mėgstu skaninti jogurtą ir košes, jei tik turiu – nepamirštu pridėti šviežių uogų! Tiesiog tobulas desertas!

Ko Tau reikės?

Keli šaukštai kokosų aliejaus (maniškis neskystas)

Keli šaukštai medaus (arba kiek norisi)

Cinamonas

2 saujos avižinių dribsnių (arba kitokių grūdų dribsniai)

Sauja linų sėmenų

Sauja žemės riešutų (galima naudoti ir kitokius riešutus)

Sauja lazdyno riešutų

Sauja kokoso drožlių

Sauja sezamo sėklų

Sauja moliūgo sėklų

Sauja išmirkytų razinų

Sauja džiovintų ir išmirkytų spanguolių

Kokosų aliejų, medu ir cinamoną pakaitinti ant nedidelės keptuvės, kol viskas ištirps ir susimaišys (tik neužvirink!). Atskirai dubenyje sumaišyk visas sėklas, riešutus ir avižas. Tada užpilk paruoštą medaus ir kokoso aliejaus miksą ir viską sumaišyk. Paruošk skardą išklotą kepimo popieriumi, sudėk granolą ir kepk 180°C apie 30 minučių. Kepdama viską vis pamaišyk (kokius 2-3 kartus), kad viskas tolygiai apskrustų. Ir būk budri – jei matysi, kad granola per greit skrunda – sumažink temperatūrą (nes mano pirmas blynas buvo prisvilęs).

Kai granola šiek tiek atvės, įmaišyk džiovintas spanguoles ir razinas.

Vulia! Ir viskas! Skanaus.