TUOJ VASARA! TAI KĄ DAROM?

Ką darom, ką darom… Ogi pradedam sveikai maitintis! Kad vasara būtų aktyvi, būtume sveikesni, žvalesni. Ir dar, kad džinsai nespaustų! Maitintis sveikai ką tik pradėjom. Bet spėju didžiausias galvosūkis dabar Jums – KĄ IR KUR VALGYTI, kad tas maistas tikrai būtų sveikas.

Kad užkandžio ar pietų metu nereikėtų sukti galvos “TAI KĄ GI VALGYTI???”, siūlau išeitį – sveiką maistą pasigaminti iš anksto namuose patiems ir neštis į darbą/universitetą/mokyklą/kelionę. Jei trūksta idėjų – skubu į pagalbą.

Vis tik pirmiausia, ką reikėtų padaryti, tai susitvarkyti savo maitinimosi įpročius. Žinau… tai nėra lengva užduotis ir tiesiog nuspręsti, kad “NUO ŠIANDIEN PRADEDU SVEIKAI MAITINTIS” kartais nepakanka. Labai svarbu pasirinkti mėgiamą ir skanų sveiką maistą. Tada teisinga mityba taps ne kančia, o gyvenimo būdu. Galiu pasakyti, kad iš anksto suplanuotas maistas garantuoja, kad tikrai pavalgysite, o ne praleisite valgį ar paskubomis čiupsite po ranka pakliuvusį junk food’ą. Nes kai labai išalkstam ir dar skubam, tiesiog nespėjam sugalvoti, ką sveikai valgyti (o pagalvoti tikrai reikia).

Be to, tikėtina, kad paskubomis dar ir daugiau suvalgysim, nei maitindamiesi reguliariai. Todėl reguliarus mitybos rėžimas yra būtinas kiekvienam iš mūsų! Valgyti rekomenduojama ne rečiau kaip 4 valandas ir ne dažniau nei 3 valandas. Pavyzdžiui, aš pati stengiuosi valgyti kas 3 – 3,5h. Iš pradžių buvo nelengva, bet kai įpratau prie šio rėžimo, toks maitinimasis tikrai netapo kažkokia “prievole”, o kaip ir sakiau – veikiau gyvenimo būdu.

Galvoju, kad dažnai žmonės pasirenka netinkamą maistą dėl fantazijos stokos – neva nėra pakankamai laiko sugalvoti, ką sveikai valgyti, o kur dar susipirkti maisto produktus ir dar pasigaminti… Užduotis – neįmanoma. Matyt, dar ir dėl nuomonės, kad sveikas maistas neskanus arba kad sveiko maisto gaminimas – ilgas ir varginantis procesas. Bet tai netiesa. Labai norint, laiko tikrai galime atrasti! O dėl savęs, patikėkite manimi, tikrai verta pasistengti.

Maisto taisykle “visur su savimi, kad ir ką daryčiau, kad ir kur būčiau” vadovaujuosi jau seniai ir ne vieną kartą įvairiuose interviu sakiau, kad pietų krepšelis beveik visada ir visur keliauja su manim. Toks rėžimas man garantuoja, kad nepraleisiu valgio. Todėl visada turiu būti tikra, kad turėsiu sveiką užkandį po ranka.

Tad tam sveikam, pirmam dienos užkandžiui ir siūlau ruginės duonos sumuštinius su varškės užtepėle, cukinija, ikrais ir saulėgrąžų daigais. GARANTUOJU – tai sotu ir labai skanu! Kodėl sakau, kad tai pirmos dienos pusės užkandis? Nes paprastai visas kruopas, vaisius ir duoną aš valgau iki 15h. O po 15h – jau baltymai ir daržovės karaliauja mano lėkštėje. Aišku, šitie sumuštiniai puikiai tinka ir pusryčiams!

Juos galite pagardinti ridikėliais, agurku, mėgstamu sūriu, įvairiom sėklom ar humusu. Dar tinka sojos padažas (aš naudoju SHOYU) arba keli citrinos lašai. Šiuos sumuštinius siūlau gražiai suvynioti į maisto plėvelę arba foliją ir susidėti į maisto dėžutę. Ten jie bus saugūs iki ateis laikas valgiui. Ir nesvarbu ar būsite ofise ar susitikime.

Siūlyčiau susidaryti 5 – 6 sveikų užkandžių variantus ir tiesiog juos kaitalioti. Manau tokiu būdų bus paprasčiau, kai jau žinosite, kokį užkandį rinktis šiandien iš tų, pavyzdžiui, 6 jau žinomų sveikų užkandžių. Lygiai toks pat principas galioja ir pusryčiams, pietums ar vakarienei. Čia vėlgi, labai pasitarnauja maisto fotografavimas – užfiksuoji, ką jau valgei, kas buvo skanu ir sveika, tad kitą kartą beliks peržiūrėti nuotraukas ir išsirinkti, ką valgyti (nebereiks iš naujo laužyti galvos su idėjomis).

Tai kai dabar pagalvoji, ne taip jau ir sudėtinga sveikai maitintis ir pasiruošti maisto į darbą/universitetą/mokyklą/kelionę, tiesa? Jei bus poreikis iš Jūsų pusės, pažadu – pasidalinsiu ir daugiau sveikų užkandžių idėjų.

O dabar – skanaus!