WHITE RICE VS BROWN, RED & BLACK RICE

IMG_2661

Nors šiuo metu sau laiminga mėgaujuosi Kipro saule ir jūra, aš tikrai nepamiršau Jūsų! Nes valgyti sveikai ir skaniai juk reikia. Todėl šiandien šiek tiek pasikalbėkim apie ryžius.

Ir vis tik sveikai maitinantis nereikėtų “užstrigti” ties baltymais ir riebalais, nes neva angliavandeniai kalti dėl didėjančio gelbėjimosi rato aplink mūsų liemenį. Angliavandeniai kur kas svarbesni, nei gali pasirodyti. Tik turime teisingai juos pasirinkti ir mokėti valgyti (geriausia pirmoje dienos pusėje).

IMG_2660

Pavyzdžiui, sudėtiniai angliavandeniai (vadinkime juos geraisiais ir naudingaisiais mūsų organizmui) aprūpina organizmą energija, kuri būtina aktyviam gyvenimui ir apskritai – gyvenimo kokybei. Tokie angliavandeniai dar ir kaip reikiant pasotina ir slopina norą užvalgyti riebaus ar saldaus maisto (patikrinta – tikrai veikia).

Jų galima gauti valgant nevalytus ryžius (ruduosius, raudonuosius, juoduosius), avižas, soras, grikių kruopas, bolivinę balandą, taip pat valgant pilno grūdo produktus (duoną, makaronus), nesaldžius vaisius ir daržoves.

Šiaip jau prieš ryžius aš tikrai nieko blogo neturiu. Bent jau prieš rudus, raudonus ar juodus. O va su baltais jau kiti reikalai… Ir tikriausiai amžina kova bus tarp šitų ryžių. Bet bent jau ne mano lėkštėje. Ir klaidinga manyti, kad ryžiai skiriasi tik spalva – skirtumų tikrai kur kas daugiau. Jums gal kils klausimas – o tai rimtai, kuo tie baltieji ryžiai tokie negeri?

Ok, bandau papasakoti. Baltieji ryžiai naudos sveikatai beveik neteikia. Prieš patekdami ant stalo tokie ryžiai kruopščiai nuvalomi, pašalinami jų apvalkalėliai ir gemalai, o kartu su jais – ir daug maistingųjų medžiagų. Vartojant daug baltųjų ryžių didėja hipertonijos, aterosklerozės, širdies ir kraujagyslių ligų, diabeto, akmenų susidarymo inkstuose rizika.

O kalbant apie juoduosius arba ruduosius ar raudonuosius ryžius (man tai visiškas SUPERMAISTAS) – juose išsaugota visa ląsteliena ir gemalas. Tik jų skonis gal ne toks švelnus kaip baltųjų (nors juodieji ir raudonieji ryžiai man primena karamelinį/riešutinį skonį, aš juos tiesiog dievinu!) ir jie gerokai kietesni. Juodieji, raudonieji ir rudieji ryžiai turi ir kur kas daugiau maistingųjų medžiagų. Kitaip sakant, juose slypi labai daug vitaminų, mineralų, folio rūgšties ir visokio kitokio gėrio.

Bet jau esu sakiusi, kad kiekvienas turime pasirinkti tai, kas mūsų kūnui yra geriausia, nes mes visi esame labai skirtingi.

Šį kartą dalinuosi super paprastu receptu: išverdame juoduosius ryžius. Kol jie verda – supjaustome saldžią bulvę, o tada kartu su šparagais išdėliojame kepimo skardoje ir kepame 180 laipsnių temperatūroje kokias 20 – 25 minutes. Tada viską patiekiame kartu + įsidedame špinatų ar kitų mėgstamų šviežių daržovių/salotų ar kokio sūrio.

Gaunasi puikūs ir sotūs pietūs! Skanaus.